Tip

Zrod skutočného európskeho šampióna

Zrod skutočného európskeho šampióna

Opel a Vauxhall budú fungovať ako skutočné nemecké a britské značky.

Predaj spoločnosti Opel Automobile GmbH so značkami Opel a Vauxhall spoločnosťou General Motors spoločnosti Groupe PSA bol dokončený. „Je to historický deň,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Opel Automobile GmbH Michael Lohscheller. „Sme hrdí na to, že sme sa pripojili k Skupine PSA a teraz otvoríme novú kapitolu v našej histórii po 88 rokoch v spoločnosti General Motors. Budeme pokračovať v našej ceste sprístupňovať technológiu „vyrobenú v Nemecku“ všetkým. Kombinácia našich silných stránok nám umožní obrátiť Opel a Vauxhall na ziskové a samofinancované podnikanie. Stanovili sme si jasný cieľ návratu k ziskovosti do roku 2020. “

„Sme svedkami zrodu skutočného európskeho šampióna,“ zdôraznil predseda predstavenstva PSA Carlos Tavares. „Pomôžeme spoločnosti Opel a Vauxhall v návrate k ziskovosti a budeme sa snažiť o vytvorenie spoločných benchmarkov. Uvoľníme silu týchto symbolických značiek a obrovský potenciál ich existujúcich talentov. Opel zostane nemecký, Vauxhall zostane Britom. Je to perfektné riešenie pre naše súčasné portfólio francúzskych značiek Peugeot, Citroën a DS Automobiles.“ Podiel rozšírenej Skupiny PSA na celom svete je v súčasnosti okolo 17 %, čím sa stáva druhým najväčším výrobcom automobilov na kontinente.

„Sme pripravení vytvoriť plán s podporou PSA a samozrejme spoločne s našimi partnermi z rady podnikov a odborov,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Opel Lohscheller. Synergie v rámci Skupiny PSA, napríklad v oblasti nákupu a vývoja, majú zohrať významnú úlohu s odhadovaným objemom 1,7 miliardy EUR.

Spoločnosti PSA a Opel / Vauxhall spolupracujú od roku 2012. Doterajšia spolupráca zahŕňa štyri vozidlá značky Opel. Model, Opel Crossland X je k dispozícii v predajniach od konca júna. V ďalšom vyššom segmente nasleduje na jeseň vozidlo Opel Grandland X SUV. Nástupca ľahkého úžitkového vozidla Opel Combo príde na trh v budúcom roku a od roku 2019 sa uvedie na trh nová generácia najpredávanejšieho modelu – Opel Corsa.

Opel / Vauxhall a Groupe PSA budú pokračovať v spolupráci so spoločnosťou General Motors aj v budúcnosti. Okrem vývoja v oblasti elektrického pohonu bude spoločnosť Opel pokračovať vo výrobe vozidiel pre GM značky Buick a Holden.

(šr)

Diskusia k článku

';