Tip

Volkswagen T-ROC sa predstaví v sériovej podobe

Volkswagen T-ROC sa predstaví v sériovej podobe

Model T-ROC, prvý crossover automobilkyVolkswagen, prekvapil svojim progresívnym dizajnom.

Volkswagen uvoľnil prvé obrázky pripravovaného SUV v segmente B T-ROC . V hierarchii športovo-úžitkových vozidiel z Wolfsburgu sa zaradí pod Tiguan. Medzi jeho konkurentmi je dlhý rad áut, vrátane Nissanu Juke a Citroënu C3 Aircross. Blízkym príbuzným bude aj už odhalený Seat Arona. Podobnú verziu platformy MQB zdieľa aj s Audi Q2 a predovšetkým s novým modelom Polo.

Volkswagen T-ROC sa objaví vo formáte a štýle na polceste medzi modelmi Golf a Tiguan. S technikou a dĺžkou približne 4,35 metra sa T-ROC podobá aj na Audi Q2. Charakteristické črty: veľké kolesá, rozšírené blatníky, off-road podvozok, väčšia svetlá výška a ochrana podvozku, nové svetlá, ale na rozdiel od Audi by mohol T-ROC dodatočne prísť aj s dlhým rázvorom. T-Roc dostane najnovšie motory Volkswagenu. Ponuka benzínových jednotiek totiž bude stáť na preplňovanom trojvalci 1,0 TSI a štvorvalcami 1,5 TSI Evo. K dispozícii budú tiež dvojlitrové turbodiesely. Niektoré motory bude možné kombinovať so sedemstupňovou prevodovkou DSG alebo s pohonom všetkých kolies.

S novým interiérom vyzerá oveľa chladnejšia ako bežný Golf. Má pohon všetkých kolies, dvojspojkovú prevodovku a variabilné tlmiče, a všeličo iné za náklady navyše. Cena moelu Volkswagen T-ROCby sa mohla priblížiť viac ku Golfu Variant ako k modelu Tiguan, takže to bude asi 20 000 €. Očakáva sa, že príplatok za plánované kupé verziu by mohol byť tesne pod 2 000 €, cena za plne vybavené modely by sa mohli dostať až na úroveň do 45.000 €.

Volkswagen T-ROC sa predstaví v plnej kráse 23. augusta 2017.

VW (šr)

Diskusia k článku

';