Tip

Šialenstvo! Elektrický koncept alebo „orchidea“ na štyroch kolesách

Šialenstvo! Elektrický koncept alebo „orchidea“ na štyroch kolesách

Na tohtoročnom autosalóne v Ženeve sa singapurská firma Vanda Electrics blysla futuristickým elektrickým konceptom. Automobil dostal názov Dendrobium, čo v preklade z latinského originálu znamená „orchidea“, ale rozhodne sa nejedná o krehkú záležitosť.

 

Motoristickí fanúšikovia pozor! Pohonnú jednotku extravagantne pôsobiaceho elektrického hyperšportiaku vyvíjala britská spoločnosť Williams Advanced Engineering z mesta Grove. Pomáhala aj so stavbou vozu samotného a tiež s jeho aerodynamikou.

 

 

Dendrobium nedisponuje spätnými zrkadlami. Ich funkciu nahradzujú bočné kamery, ktoré obraz premietajú na dva displeje vo vnútri. Tie sú v blízkosti centrálnej obrazovky, ktorá poskytuje kompletné informácie o aute. Obklopujú ho ovládacie tlačidlá, ktorá sú všetky v tvare šesťuholníka.

 

Počíta sa so štyrmi motormi, každá dvojica na jednej náprave s diferenciálom. Predný bude napojený na jednostupňovú prevodovku, zadný na viacstupňovú. Výrobca udáva maximálnu rýchlosť 320 km/h a akceleráciu z pokoja na stovku za 2,7 s.

-jj-

Diskusia k článku

';