Tip

Rekord Zeleného pekla: Porsche 911 GT2 RS

Rekord Zeleného pekla: Porsche 911 GT2 RS

Porsche nastavil nový svetový rekord na Nürburgring Nordschleife: 6 minút, 47,3 sekundy.

Porsche nastavil nový rekord pre vozidlá schválené do cestnej premávky na 20,6 km dlhom okruhu Nürburgring Nordschleife modelom 911 GT2 RS. Rekordný čas 6 minút a 47,3 sekundy bol dosiahnutý v prítomnosti notára a prekonal dokonca všetky očakávania.

   

Tento rekord nebol jednorázový: Lars Kern (30) z Nemecka a Nick Tandy (32) z Veľkej Británie zajazdili prvý rekord v športových autách schválených na cestnú premávku (6 minút, 52,01 sekundy) a následne dokončili piate kolo za menej ako 6 minút, 50 sekúnd. Andreas Preuninger, riaditeľ GT Model Line, povecdal: „Nie je to len rekordný čas mdelu GT2 RS, ktorý potvrdzuje triedu vozidla, ale aj jeho stály výkon v každom kole. Obzvlášť sme hrdí na skutočnosť, že to bolo dosiahnuté dvomi rôznymi vozidlami a dvoma rôznymi jazdcami, čo podčiarkuje schopnosť GT2 RS reprodukovať tento rekord opakovane. “

    

Továrenský jazdec Porsche Tandy pricestoval priamo z šesťhodinových pretekov v Austine, Texas, na Nürburgring a vymenil prototyp Le Mans Porsche 919 Hybrid za 911 GT2 RS s pneumatikami Michelin Pilot Cup 2 v pôsobivom štýle. Bol to Lars Kern, skúšobný jazdec Porsche s nadšením pre pretekanie, ktorý nakoniec zajazdil konečný rekordný čas. Kern pravidelne súťaží v majstrovstvách VLN Endurance na Nürburgringu a pozná Nordschleife ako vlastnú dlaň. Rrekordné kolo odštartovalo o 19:11 h a skončilo 6 minút a 47,3 sekúnd neskôr. Priemerná rýchlosť vozidla bola 184,11 km/h.

Najrýchlejší a najsilnejší Porsche 911 slávnostne oslávil svoju svetovú premiéru na Festivale rýchlosti v Goodwoode vo Veľkej Británii koncom júna. V srdci tohto vysoko výkonného športového vozidla je šesťvalcový 3,6-litrový agregát s dvojitým biturbo preplňovaním s výkonom 515 kW (700 k) a krútiacim momentom 750 Nm. S hmotnosťou 1 470 kg s plnou palivovou nádržou ľahký dvojmiestny automobil zrýchli z nuly na 100 km/h za 2,8 sekundy. Coupé s pohonom zadných kolies má maximálnu rýchlosť 340 km/h.

Porsche (šr)

Diskusia k článku

';