Tip

Opel Insignia: vlajková loď dnes pristála aj na Slovensku

Opel Insignia: vlajková loď dnes pristála aj na Slovensku

Opel Insignia GS, do poslednej skrutky nový model značky Opel, prichádza dnešným dňom na slovenský trh.

Importér značky Opel na Slovensko, spoločnosť Opel C&S, predstavila dnes slovenským motoristickým novinárom najnovšiu vlajkovú loď značky Opel. V romantickom prostredí bývalého starého kláštora v rakúskom Hainburgu zazneli okrem podrobných informácií o novinke aj smelé plány predať na Slovensku tento rok 300 a na budúci až 700 kusov.

     

Opel Insignia GS (teda päťdverový variant) je možné od dnes objednávať a treba rátať s dodacou lehotou 6-8 týždňov. Kombi verzia ST príde na náš trh o niečo neskôr. Cena sa začína na 20 490 € za verziu s benzínovým motorom 1.5 TURBO (104kW/140k) a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. vrcholom súčasnej ponuky je verzia 2.0 TURBO (191kW/260k) Start/Stop AT8 4×4 za  31.390 €.

Spolu nová Insignia ponúka tri benzínové motory (103, 121, 191 kW) a tri dieselové motory (81, 100, 125 kW), manuálnu 6- stupňovú a novú automatickú 8- stupňovú prevodovku i pohon predných, alebo všetkých štyroch kolies.

Opel sa netají ambíciou konkurovať aj prémiovým značkam v tomto segmente. Prináša mnoho špičkových technológií, ako napr. matrixové adaptívne svetlomety, komunikačný systém OnStar, skvelú novú 8-stupňovú klasickú automatickú prevodovku, či zadný dvojspojkový diferenciál v prípade pohonu všetkých kolies. To všetko za cenu, dosahujúci ani nie 2/3 ceny porovnateľných vozidiel prémiových značiek.

Vzhľadovo i technicky veľmi atraktívny Opel Instgnia GS (Grand Sport) je teda odo dneška súčasťou ponuky tradičnej nemeckej značky aj na Slovensku. Držíme mu palce a tešíme sa na prvé redakčné testy!

Dalibor Klíma, foto: autor

 

Diskusia k článku

';