Tip

Nissan: inteligentná mobilita s e-TAXI

Nissan: inteligentná mobilita s e-TAXI

Nissan stojí na čele globálnej revolúcie elektromobility pre taxislužby.

Pre milióny ľudí, ktorí na celom svete hľadajú pohodlnú jazdu taxíkom, sa tento zážitok stal ešte príjemnejší, keď jedna japonská taxislužba v roku 2013 predbehla svoju dobu a vymenila celý vozový park bežných taxíkov za model Nissan LEAF s nulovými emisiami. Išlo o prvý krok v globálnej revolúcii elektrických taxi.
Elektrické taxíky Nissan s nulovými emisiami odvtedy prijali za svoje taxislužby v Španielsku, Holandsku, Maďarsku, Spojenom kráľovstve, Jordánsku, Mexiku a Poľsku.
Dnes taxíky značky Nissan – či už ide o modely LEAF, e-NV200 či oboje – slúžia na piatich kontinentoch, v 26 krajinách a 113 mestách na celom svete.
Z hľadiska prevádzkovateľa patria medzi výhody elektrických taxíkov znížené emisie, značné úspory, lacnejšia údržba a navyše tichá a pohodlná jazda, z ktorej sa tešia cestujúci. Taxíky Nissan, ktoré úplne bez emisií preukázateľne dosahujú dobré obchodné výsledky a úspory, sú šikovnou alternatívou, ktorá prináša koncepciu Inteligentnej mobility Nissan zákazníkom a poskytovateľom taxislužby na celom svete.
Vďaka elektromobilom sa koncepcia Inteligentnej mobility stáva prostriedkom, pomocou ktorého spoločnosť Nissan transformuje spôsob riadenia automobilov, technológiu ich pohonu i to, ako ich prijíma širšia verejnosť.

Nissan (šr)

Diskusia k článku

';