Tip

Mazda získala IIHS Top Safety Pick+

Mazda získala IIHS Top Safety Pick+

Päť súčasných modelov Mazdy (špecifikácie v USA), ktoré testoval Bezpečnostný inštitút USA pre bezpečnosť diaľnic (IIHS), vrátane úplne novej Mazdy CX-5, získal rating najvyššej úroveni bezpečnosti: Top Safety Pick+.

IIHS hodnotí odolnosť proti nárazom piatimi testmi: miernym a malým prekrývajúcim sa čelným nárazom, bočným nárazom, skúškou pevnosti strechy a opierky hlavy a testom sedadla, ktorý simuluje náraz odzadu. Okrem toho sa hodnotí výkon svetlometov a ochrana pred nárazmi systémami automatického brzdenia a výstražných systémov.

Modely značky Mazda, testované roku 2017 boli Mazda CX-9, Mazda CX-3, Mazda3, Mazda6 a naposledy úplne nová Mazda CX-5. Každá z nich získala najvyššie hodnotenie najvyššieho bezpečnostného stupňa vďaka tomu, že je vybavená voliteľnou prednou nárazovou brzdou a adaptívnymi LED svetlami, ktoré sú súčasťou modernej a inovatívnej bezpečnostnej technológie, ktorá podporuje systém i-ACTIVSENSE pre vodičov. Ich systémy SKYACTIV-Body, súčasť sortimentu SKYACTIV TECHNOLOGY poskytuje vynikajúcu bezpečnosť pri kolízii, ako ukázali aj výsledky testov IIHS.

Podľa spoločnosti IIHS je Mazda jedinou automobilkou zo 16 výrobcov, ktorí získali najvyššie hodnotenie bezpečnosti pre všetky aktuálne testované modely tohto roku. Všetky modely boli úspešné v novo pridaných kategóriách výkonu svetlometov, ako aj v existujúcich kategóriách hodnotenia odolnosti voči nárazom.

Mazda (šr)

Diskusia k článku

';