Tip

Je úžasné, keď vás nič nebrzdí

Je úžasné, keď vás nič nebrzdí

Nový  Nissan  LEAF je už na padnutie a podľa zainteresovaných bude jednoducho úžasný.

Nový Nissan LEAF dostane vylepšený aerodynamický dizajn, ktorý ešte zvýši jeho efektivitu a umožní vodičom dôjsť ďalej na jedno nabitie. Aerodynamika je kľúčom k tomu, ako efektívne elektromobil jazdí. Menší odpor vzduchu a lepšia stabilita umožňujú elektromobilu dôjsť ďalej, než je potrebné znovu ho nabiť.

Nová generácia vozidla Nissan LEAF je posadená nižšie k vozovke. To eliminuje nadnášanie vozidla, a teda i lepšiu stabilitu vo vysokých rýchlostiach. Ďalšie nové dizajnové prvky výrazne stabilizujú vozidlo, keď čelí silnému bočnému vetru.

Konštruktéri Nissanu sa inšpirovali krídlami lietadiel a novému Nissanu LEAF dali ideálny tvar, ktorý umožňuje symetrické prúdenie vzduchu. Vozidlo tak krája vzduch ako nôž a jazda je plynulejšia a efektívnejšia.

Uvedením celosvetovo prvého masovo vyrábaného elektromobilu Nissan LEAF na trh získala spoločnosť Nissan prvenstvo v odvetví vozidiel s elektrickým pohonom. Nissan LEAF, ktorého sa celosvetovo predalo už viac než 277 000 kusov, je stále najpredávanejším elektromobilom na svete.

Nissan (šr)

Diskusia k článku

';