Tip

Jazda po schodoch?! Prečo nie?

Jazda po schodoch?! Prečo nie?

Výrobca pneumatík Hankook predstavil svoje futuristické koncepčné pneumatiky.

Každá z piatich koncepčných pneumatík stelesňuje filozofiu dizajnového poňatie výrobcu Hankook pracovať na vývoji inovatívnych technológií a tak sa zúčastňovať na vytváraní budúcnosti mobility. Vývoj pneumatík prebiehal podľa témy „Connect to the Connected World“, ktoré hrá veľkú úlohu pre budúcnosť mobility v podobe prípadnej realizácie týchto inovatívnych technológií v sériovej výrobe. Téma zahŕňa rôzne pojmy mobility, ako je zdieľanie áut, autonómna jazda a vozidlá spojené prostredníctvom počítačovej siete.

     

Budúcnosť na dosah

V rámci projektu „Dizajn Innovation 2016“, pod záštitou dotačného programu výrobcu Hankook pre špičkové univerzity po celom svete sa študijným odborom Design, došlo k nadviazaniu spolupráce s Univerzitou v Cincinnati s cieľom realizácie vývoja piatich futuristických koncepčných pneumatík. Výsledkom je „Magfloat“ – prepravný prostriedok na báze rozšírenia magnetických polí, „Flexup“ – umožňujúci jazdu do schodov, ako aj „Ipľa“, dvojkolesové vozidlo s flexibilnou závesnou konštrukciou. „Shiftrac“ prináša výnimočné vlastnosti pri zatáčaní, zatiaľ čo „Autobine“ môže automaticky pridať alebo odstrániť pneumatiky v závislosti od počtu prepravovaných osôb.

Ocenenie za mimoriadny dizajn

Koncepčné pneumatiky, ktoré vyržba firma Hankook, získali niekoľko ocenení na celom svete za mimoriadny dizajn. Koncepčné pneumatiky Boostrac, HyBlade a Alpik získali v rokoch 2015 a 2016 Cenu za Design Red Dot Luminary, iF Gold a IDEA Awards, zatiaľ čo tohtoročnú cenu 2017 IDEA Awards získala pneumatika Flexup (bronz) a pneumatika Shiftrac (finalista).

Hankook (šr)

Diskusia k článku

';