Tip

Infiniti Q60 je luxusnou alternatívou pre odvážnych

Infiniti Q60 je luxusnou alternatívou pre odvážnych

Luxusný voz Infiniti Q60 z divízie japonskej automobilky Nissan vzbudil veľkú pozornosť už na minuloročných autosalónoch. Tento model je navrhnutý ako ako vrcholná verzia tohoto vozu, ktorý má pod kapotou 400 koní, šesťvalec a prémiovú farbu Solar Mica.

 

Voz budúcej generácie ponúka adaptívny systém riadenia, dynamické digitálne odpruženie, ozvučenie Bose Performance Series, konektivitu, blatníky z uhlíkových vlákien, zadný spoiler a sedačky a interiér v bielej koži. Dizajnéri v tomto prípade vytvorili športový automobil, ktorý zosobňuje výkon a jazdné schopnosti. Použité dramatické krivky, ostré hrany a pozoruhodné prelisy upútajú pohľad a neponechajú voz bez povšimnutia.

 

Rozhodne zaujmú tiež hlboké 21-palcové kolesá s pútavým dizajnom paprskov v matne čiernom a vysoko lesklom čiernom chróme, ktoré prepožičiavajú konceptu jeho dominantný postoj. Pri návrhu prednej časti sa údajne tvorcovia Infiniti inšpirovali u monopostov F1. Prepracovanosť vozu sa premietla tiež do interiéru, kde cestujúcich uvíta luxusná atmosféra s trojrozmernými textúrami a dôsledným remeselným spracovaním. Dvojfarebný prístrojový panel v čiernom a bielom tóne prináša vysoký kontrast do interiéru a odráža dôraz Infiniti na každý aj menší detail.

 

Najvyššie možné pohodlie ponúkajú kožené sedadlá navrhnuté tak aby reflektovali vzrušujúci charakter celého konceptu. Dokonca aj zadní cestujúci, na ktorých sa často zabúda, sa môžu uvelebiť v štýlových anatomických sedadlách. Infiniti stavia na tom, že technológie by mali šoférov zdokonalovať, nie ich obmedzovať. Tomu napomáha plne prispôsobiteľné digitálne prostredie, ktoré spolupracuje s informáciami v inteligentných kľúčoch od vozidla a dokáže rozpoznať nastavenie až štyroch rôznych užívateľov, vrátane individuálnej polohy za volantom, nastavenia kúrenia a chladenia, audio sústavy, navigácie a telematických služieb.

 

Auto je poháňané benzínovým motorom s objemom 3 l, s výkonom 298 kW napojeným na automatickú prevodovku. Výkon tak uspokojí aj náročnejších vodičov. Pokiaľ máte radi športovejší zážitok z jazdy, tak vedzte, že zrýchlenie z pokoja na stovku za 5 vám ho dopraje. Maximálna rýchlosť dosahuje impozantných 250 km/h. Vďaka splneniu emisnej normy EURO6 nemusíte riešiť nízko-emisné zóny a v pokoji prejdete všetkými európskymi mestami. Objem kufru je priemerných 342 l. Trvalý pohon 4×4 pomôže so stabilnou jazdou v náročnejšom teréne. S dĺžkou 4,7 m ponúkne dosť miesta aj pre dlhšie cesty.

-jj-

Diskusia k článku

';