Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Slovakia Ring: Rosina v plameňoch, F1 a skvelá šou na Veľkej cene SR

Nabitý víkend Veľkej ceny Slovenska pretekov automobilov na okruhu vyvrcholil v nedeľu šprintovými pretekmi na 10 kôl hlavnej divízie D4  exhibíciou monopostu Formuly 1. Šiesta Veľká cena na okruhu SLOVAKIA RING teda pozná svojich víťazov. O napínavé momenty nebola núdza!

Sobota priniesla prvé preteky vypísané na 10 kôl. Divíziu D4 s objemom motorov do 2000 cm3 vyhral Milovan Vesnić (Vauxhall Vectra STW) pred Csabom Gasparom (Alfa Romeo 156) a Jakubom Wyszomirskim (Honda CR-Z). Zo Slovákov si najlepšie počínal Vlado Hybáček (SEAT Leon TDi) na 4. priečke.

Výkonnejšie D4 nad 2000 cm3 ovládol Štefan Rosina (BMW Alpina B6 GT3) s tesným odstupom 0,6 s pred Filipom Sládečkom (BMW Z4 GT3). Tretí škončil Filipov brat Samuel (takisto BMW Z4 GT3).

_H7P0122    _H7P1476

Popoludnie patrilo hodinovým vytrvalostným pretekom divízie D4. V nich sa favoriti Štefan Rosina so spolujazdcom Ľubomírom Jakubíkom pasovali s technickými problémami, i keď preteky napokon dokončili na 11. mieste. Lepšie si nepočínal ani veterán Miro Konôpka s novým Lamborghini Hurracán LP2-620 Super Tropheo, ktorému sa porúčala elektronika. Preteky napokon vyhrali bratia Filip a Samuel Sládečkovci. Druhý skončil Jakub Kubas (BMW Alpina B6 GT3) a do tretice sa na pódium postavili Tomáš Vojtěch a Aleš Jirásek (Praga R1).

0K4A7656     _H7P2150

Nedeľňajší druhý šprint D4 do dvoch litrov vyhral opäť Milovan Vesnić, tentokrát pred našim Julom Končekom (Vauxhall Vectra STC) a tretím Petrom Entenfellnerom (Lotus Cup R). Skrátené preteky poznačila nehoda dvoch vozidiel už v druhom kole a tiež dlhá olejová stopa, ktorú sa nepodarilo včas odstrániť.

Dramatické chvíle zažil Štefan Rosina v závere druhých šprintových pretekov divízie D4+2000: z vedúcej pozície ho odstavila porucha na palivovom systéme a priestor motora zahltili vysoké plamene. Pre poruchu z pretekov vypadol aj ďalší favorit Filip Sládečka. Toho však na najvyššom stupienku víťazov „zastúpil“ brat Samuel, ktorý preteky vyhral pred Mirom Konôpkom (Saleen S7) a Jakubom Kubasom (BMW).

_H7P1925

Divákov potešila aj dlho očakávaná prvá exhibícia monopostu formuly 1 Toro Rosso STR01 na našom okruhu, ako aj ďalšie zaujímavé vozidlá a jazdci: nechýbal Maťo Homola so svojím Seatom Leon Cup Racer, talentovaný český pretekár rely Mirek Jakeš na Škode Fabia S2000 (B.R.T. Racing) a ďalší.

Veľká cena Slovenska pretekov automobilov na okruhu tak v spojení s FIA CEZ Trophy a ESET V4 Cup priniesla mnoho akčných zážitkov a drámy. Víkend si vychutnalo dovedna 15 000 divákov.