Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

SezónaTCR International Series sa začína

Už tento víkend odštartujú pretekári s využitím siedmich rôznych značiek automobilov  tretiu sezónu TCR International Series v Gruzínsku.

Promotér Marcello Lotti uviedol: „TCR International Series ďalej rastie s príchodom nových značiek, ako je Audi a Kia, a sme radi, že pribudli aj nové tímy.“ Štartové pole rozšíria miestni pretekári už budúci víkend (1.-2. apríla) v Gruzínsku pri hlavnom meste Tbilisi, na okruhu Rustavi Circuit.

Po úspešnej minuloročnej sezóne v TCR International Series bude tento rok slovenský automobilový pretekár Maťo Homola obhajovať výborné 5. miesto v úspešnom belgickom tíme DG Sport Compétition. S priamou podporou Opel Motorsport a Kissling Motorsport pripravil dve vozidlá Opel Astra OPC TCR, ktoré prešli v zime pomerne veľkými evolučnými zmenami, napríklad na podvozku, elektronike či na brzdovom systéme. Astra má dvojlitrový turbomotor s výkonom 258 kW/350 koní a sekvenčnú prevodovku s pádlovým radením pod volantom.

Pre Maťa Homolu to bude po roku opätovne veľká výzva – nové auto a nový tím DG Sport Compétition s veľkým potenciálom nového auta Opel Astra OPC TCR 2017, ktorý vlani získal titul šampióna TCR Europe 2016. S tímom DG Sport  Compítition ho vyhral belgický pretekár Pierre-Yves Corthals. Práve tento 41-ročný skúsený okruhový jazdec bude tímovým kolegom Maťa Homolu v tejto sezóne.

V prvej polovici sezóny roka 2016 boli výkony Mat’a Homolu v tíme B3 Racing Hungary za volantom seatu pozoruhodné. Mladý slovenský pretekár bol konzistentne  rýchly. Krátko viedol šampionát po tom, čo prvý raz zvíťazil na okruhu v Oscherslebene.  Celkovo skončil v silnej konkurencii desiatok skúsených pretekárov  v šampionáte TCR na celkovo 5. mieste. Má za sebou ročnú skúsenosť, ktorá sľubuje, že bude zdatným konkurentom najlepších aj v tohtoročnom seriáli pretekov TCR.

Pre Maťa Homolu to bude po roku opätovne veľká výzva – nové auto a nový tím s veľkým potenciálom nového auta Opel Astra OPC TCR 2017 a tímu DG Sport Compétition.