Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Hyundai: dve miesta na pódiu Rally Italia Sardegna

Tím Hyundai Motorsport absolvoval na Sardínii svoju najnáročnejšiu súťaž sezóny. Vybojoval druhé a tretie miesto. Vďaka tomu si môže pripísať na konto 19 bodov v hodnotení výrobcov a zlepšiť svoju pozíciu v Majstrovstvách sveta.

Hayden Paddon (Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 20) dosiahol svoje štvrté víťazstvo v úvodnej rýchlostnej skúške v nedeľu ráno a zabezpečil si zaslúžené druhé miesto v celkovej klasifikácii. Novozélandský pilot (spolujazdec John Kennard) viedol v súťaži od štartu v piatok, no porucha prevodovky v sobotu popoludní ho spomalila. Pri príležitosti prvého výročia svojho debutu na Sardínii vybojoval Hayden Paddon svoje vôbec prvé miesto na stupienkoch víťazov a celkovo šieste za tím Hyundai Motorsport.

Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 7) mal zložitý štart súťaže, keď ho v piatok postihli mechanické komplikácie, no tvrdo bojoval aby vyrovnal tento hendikep. Tretie miesto je krásnou odmenou za jeho úsilie, ktorého výsledkom bolo aj víťazstvo v rýchlostnej skúške SS16 v sobotu popoludní. Belgický pilot (spolujazdec Nicolas Gilsoul) sa vďaka tomu umiestnil už po druhý raz v tomto roku na stupienkoch víťazov po druhom mieste vo Švédsku vo februári a celkovo piaty raz vo farbách tímu Hyundai Shell World Rally. Je to po druhý raz v histórii, čo dvaja piloti tímu Hyundai Motorsport stáli na stupienkoch víťazov po umiestnení 1-2 na Rallye Deutschland v minulom roku.

Pre posádku Dani Sordo a spolujazdec Marc Marti uplynulý víkend predstavoval veľkú frustráciu. Španielska posádka nasadila výborné tempo úvodný deň no dostala 10 sekundový trest za predčasný štart na štvrtkovej Super Special Stage. Silný piatok sa skončil technickými problémami a aj v sobotu – po opätovnom štarte podľa propozícií Rally 2 – sa problémy opakovali, čím bola posádka aj v nedeľu nútená opätovne štartovať podľa Rally 2. V nedeľu dopoludnia bola jazda bez problémov, no stačilo to iba na 20. miesto v celkovej klasifikácii.

Automobily Hyundai i20 WRC sa počas uplynulého víkendu ukázali ako veľmi konkurencieschopné, no náročnosť ťažkého terénu na Sardínii si počas troch dní súťaže vybrala svoju daň u posádok, automobilov aj celého tímu. Svojou starostlivou prácou pri rýchlom odstraňovaní porúch mechanici a inžinieri tímu Hyundai Motorsport významne prispeli k dobrému celkovému výsledku.